top of page

NE ZAMAN YEMEK YEMELİYİM ?

Güncelleme tarihi: 6 Mar 2021

İnsülininizi kontrol etmek ve kan şekerinizi dengelemek; ruh halinizi dengelemek, odaklanmak, enerjik olmak ve Alzheimer gibi yaşa bağlı diğer beyin hastalıklarını önlemek için ne zaman yemek yediğiniz ve ne yediğiniz önemlidir.


- Güne başlarken ve gecenin sonlarında var olan açlık düzeyiniz aslında besin tüketimleri adına size sinyaller verir. Kahvaltı yapmak veya yapmamak bir tercihtir fakat ilk öğünün saati ve öğündeki besinlerin karbonhidrat/protein/yağ dengesi bir sonraki açlık için oldukça önemlidir.


-İlk öğün planınızdaki besin tercihiniz son öğünün kalori ihtiyacı için bir etkendir. Elbette öğün saatlerinin planı tamamen kişiseldir. Burada püf nokta fazlaca karbonhidrat ve dengesiz protein/ yağ alımı her zaman size sürekli açlık sağlar. Bu yüzden bu denge adına ihtiyaçları belirlemek daha iyi hissetmek için uzmanlardan-diyetisyenlerden destek alın.

- Yetersiz ilk öğün ile uzun süreli açlık kurt gibi acıkmış/saldırgan bir gece yemesine neden olur. Bu dengeyi iyi tutturun.99 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page